Торгівельні електронні майданчики: їх призначення, схожість та відмінність

Торгівельні електронні майданчики: їх призначення, схожість та відмінність

Як тільки запрацювала інноваційна торгівельна система Прозорро.Продажі, відразу почали діяти і ЕТМ – електронні торгівельні майданчики, через які покупці та продавці взаємодіють між собою у цій системі. Ці онлайн платформи потрібні для того, щоб виконувати ряд функцій, не доступних самій системі.

В Прозорро.Продажі не передбачено необхідного функціоналу для організації та проведення торгів. Ця система виступає в якості адміністратора торгівельних майданчиків та центральної бази даних.

На цей час в Україні налічується понад 40 акредитованих ЕТМ, що конкурують між собою. Між цими майданчиками є деякі відмінності, хоча по головним параметрам – функціональним можливостям, вони досить схожі. Так чим же ЕТМ відрізняються між собою?

Головні відмінності торгівельних платформ

Головна відмінність усіх торгівельних майданчиків – це дизайн сайту та інтерфейс. Для деяких користувачів зручність користування сайтом є найважливішим критерієм вибору торгівельної платформи.

Ще однією важливою рисою, що відрізняє усі майданчики між собою, є якість надання послуг. Тут маються на увазі консультаційні, інформаційні, технічні послуги, а також надання фахової юридичної допомоги. Щоб отримати більше корисної інформації про відмінності торгівельних платформ та особливості вибору, ви можете скористатися посиланням sale.uub.com.ua.

Що однакове в усіх ЕТМ

Однаковими для усіх майданчиків, акредитованих в Прозорро.Продажі, є тарифи на послуги, розміри гарантійних внесків, а також функціональні можливості. Усі ЕТМ під’єднані до єдиної бази даних Прозорро, тому відображають одну й ту саму інформацію. Тому коли товар виставляється у якості лота на одній платформі, він автоматично з’являється і на інших, незалежно від того, на якому з майданчиків зареєструвався продавець чи покупець.

Основні функції торгівельних майданчиків

Головне призначення усіх ЕТМ – це виконувати свої функції. В їх числі знаходиться наступне:

 1. забезпечення відкритого та легкого доступу до усієї бази лотів системи Прозорро;
 2. реєстрація учасників аукціонів (продавців та покупців);
 3. технічне забезпечення проведення торгів в назначений системою час;
 4. прийом, перевірка та зберігання електронних документів учасників;
 5. шифрування даних користувачів, щоб вони не потрапили в руки третіх осіб;
 6. проведення незалежної експертної оцінки майна;
 7. забезпечення чесного та відкритого проведення аукціонів;
 8. юридичний супровід під час підписання угод купівлі-продажу майна на Прозорро.Продажі;
 9. допомога з пошуком цікавого лоту;
 10. розсилка по підписці інформаційних матеріалів при появі нових лотів, що відповідають параметрам пошуку;
 11. надання консультаційних послуг.Як видно, ЕТМ виконують дуже багато функцій. Без них робота системи Прозоро.Продажі була б неможливою, так як в ній не передбачено необхідного функціоналу для проведення торгів. Тут https://sale.uub.com.ua/about.aspx можна отримати більше цікавої інформації про онлайн торги та електронні торгівельні майданчики, на яких вони проходять.