Проведення онлайн торгів з реалізації арештованих активів банкрутів на біржах системи «ProZorro.Продажі»

Проведення онлайн торгів з реалізації арештованих активів банкрутів на біржах системи «ProZorro.Продажі»

Вже на протязі п’яти років електронний майданчик ДП «ProZorro.Продажі» допомагає людям та підприємствам реалізовувати різні види товарів, ресурсів, а також послуг. Згодом до її системи приєднались торги арештованою маєтністю банкрутів та боржників банків для того, аби вони змогли повернути заборговані гроші кредиторам.

Конфіскованими активами можуть вважатись об’єкти малої приватизації, рухомі та нерухомі об’єкти, техніка, професійне обладнання, антикварні речі, дорогоцінні прикраси, одяг, взуття та інші товари, які були відібрані з власності фізичних осіб за висновками та вказівками суду.

Як створюються онлайн аукціони системи державного підприємства «ProZorro.Продажі»?

Весь процес може зайняти декілька днів або тижнів, в залежності від часу, який був виділений на подачу заявок майбутніх учасників. Загалом це все можна розділити на декілька основних пунктів.

Пункт 1. Створення оголошення.

Для того, аби виставити конфіскат на аукціон, у першу чергу його необхідно оцінити спеціалістами електронного майданчика. Зробивши деякі висновки, вони встановлюють початкову ціну за лот, яка згодом вказується в оголошенні. Також необхідно вказати місце знаходження об’єкту, його назву, об’єм, заміри, чи кількість штук. Крім того, аби оголошення змогло зацікавити більшу кількість людей, варто максимально повно описати продукт та вказати усі можливі характеристики й типи призначення. Також варто зробити якісні «живі» фотографії, аби люди розуміли, що вони купують та у якому воно стані.

Пункт 2. Заявки на участь та торги.

Вже після перевірки працівниками «Прозорро» новоствореного лота та його публікації на біржах, потенційні покупці можуть подавати заявки на участь у торгах. На це в основному виділяється декілька днів. Згодом система повідомляє про початок торгів. Слід зазначити, що аукціони проводяться щоденно з 9 до 18 годин вечора. Далі відбувається аукціон.

Пункт 3. Результати та документи.

Після завершення часу, що був призначений для торгів, система автоматично робить підсумки та вибирає переможця. Про це вона також повідомляє усіх учасників, та публікує результати на офіційній сторінці системи uub.in.ua. Згодом переможець матиме змогу підписувати договір купівлі-продажу з продавцем чи постачальником.