Конкурсні торги — відмінності та особливості проведення

Конкурсні торги — відмінності та особливості проведення

Проведення тендерів – це процедура, яка може мати досить багато відмінностей, в залежності від того, про який саме лот йде мова, хто виступає замовником та якою буде початкова вартість на етапі запуску оголошення.

Варто пам’ятати про те, що сам формат публічних торгів – це чудова можливість для користувачів, отримати цікаві товари, послуги, об’єкти за ціною, що буде нижчою в порівнянні з середніми ринковими показниками.

Одним з популярних напрямків в торгах вважається реалізація необробленої деревини. Ви можете переглянути повний перелік таких лотів на сайті української енергетичної біржі. Вам потрібно лише перейти за запитом https://www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/na-auktsion-po-prodazhe-neobrabotannoj-drevesiny-v-chernigove-pr, де ви й зможете ознайомитися з тією інформацією, що є для вас потенційно цікавою та важливою.

Що стосується конкурентних процедур в цілому, то вони можуть відрізнятися в залежності від того, про який саме предмет торгів йде мова, скільки часу відводиться на пошук замовлення, наскільки важко буде знайти замовника й так далі.

Торги можна класифікувати за такими критеріями, як:

  1. Відкриті та закриті – додатково, можуть бути впроваджені окремі обмеження, що стосуються виконавців, які можуть подавати свої заявки на участь; 
  2. Одноетапними або багатоетапними – тобто, сама процедура може складатися з одного етапу, або ж бути розділена на декілька окремих процедур;
  3. З додатковими перемовинами або без них – у випадку, коли мова йде про торги, пов’язані з технікою чи фінансами, то пункт про додаткові перемовини може бути справді актуальним;
  4. З одним або багатьма критеріями – конкурсні торги також можна розрізняти за кількістю вимог, що висуваються до потенційних учасників;
  5. З попереднім відбором або без нього – мова йде про проведення додаткової процедури, що дозволяє відсіяти тих користувачів, які не підходять по якомусь з критеріїв.

Це ще не повний перелік критеріїв, за якими можна розділяти сучасні електронні торги. Є ще досить багато інших цікавих моментів, які також можна брати до уваги.

Переваги та недоліки конкурсних торгів

До позитивних моментів можна віднести той факт, що у замовника є можливість створення великої кількості критеріїв, згідно яких він зможе відбирати постачальників. Якщо порівнювати ситуацію зі звичайними електронними аукціонами, де замовники беруть за основу лише вартість, конкурсна процедура є більш широкою.

Вона дозволяє обирати виконавця звертаючи увагу не лише на вартість, але й на рівень кваліфікації, досвід, репутацію та інші критерії. Це означає, що навіть при отриманні більш економічно вигідних пропозицій, організатор може обрати тих учасників, які здаються йому більш надійними та кваліфікованими.

Окремо варто звернути увагу на той момент, що відкритий конкурс проходить без участі посередників. Цей момент дозволяє мати учасникові прямий контакт с організатором, що дозволяє дуже швидко та просто узгоджувати всі важливі моменти.

Говорячи про недоліки конкурсних торгів, можна звернути увагу на досить важку процедуру, яка включає в себе велику кількість етапів. Це означає, що менш досвідчені користувачі можуть допускати багато помилок, чим самим знижують вірогідність на допуск до участі в таких торгах.

Що потрібно знати про проведення земельних торгів

1-е липня 2021-го року стало для українців тим днем, коли вони отримали змогу вільно розпоряджатись своїми земельними ділянками. Якщо раніше, вони мали можливість лише передавати земельні ділянки з паями в спадок, то запуск ринку землі дозволив здавати такі ділянки в оренду, обмінюватись та виставляти їх на продаж.

При цьому, потрібно брати до уваги інформацію про певні обмеження, що стосуються реалізації земельних ділянок:

  • Брати участь в торгах з ринку землі можуть лише громадяни Україні, або юридичні особи, що були зареєстровані на території даної країни;
  • До 2024-го року допустимо купувати не більше 100 гектарів землі. Це означає, що фізичні особи не мають можливості отримати в своє розпорядження більші земельні ділянки;
  • Починаючи з 2024-го року, у юридичних осіб з’явиться опція участі в торгах, де на лот виставляється вже до 10 тисяч гектарів землі.

Варто нагадати, що відкритий ринок землі вже запущений і, обравши будь-який акредитований електронний майданчик, ви маєте змогу ознайомитися з такими лотами більш детально.

Згідно закону про проведення публічних закупівель, реалізація земельних ділянок повинна проводитись саме через систему ПроЗорро. Щоб не допускати помилок, ви можете консультуватися з приводу участі в таких торгах з спеціалістами, що дозволить вам більш детально розібратися в темі і взяти для себе багато корисної та актуальної інформації.