Електронні торги з продажу землі – як вони проводяться?

Електронні торги з продажу землі – як вони проводяться?

Один з підвидів тендеру – це електронні торги. Такий спосіб проведення аукціону направлений на те, щоб розіграти певний ресурс між учасниками та вибрати найбільш вигідну пропозицію. Часто такий вид торгів використовується при розподіленні земельних ресурсів. В залежності від обсягу, якості і місця розташування цінова політика може сильно відрізнятися. 

Одна з особливостей такого виду тендеру – це 100 відсоткова робота в електронному форматі. Основним діячем при запуску земельних торгів завжди є територіальний орган Держгеокадастру. Брати участь в боротьбі за землю можуть всі охочі, головне – це пам’ятати важливість і своєчасно підготувати всю відповідну документацію в електронному вигляді.

Більше корисної інформації про систему тендерів, правила участі і роботу з біржовими ресурсами можна дізнатися на сайті www.ueex.com.ua.

Оформлення відповідних паперів

Важливий пункт, який має серйозний вплив на процес участі в торгах загалом. Тобто, бувши потенційним учасником торгів, ви повинні мати при собі відповідні документи. В першу чергу мова йде про реєстрацію в системі електронних земельних ресурсів. Окрім цього, є ще один важливий момент, який стосується електронного цифрового підпису, без якого взяти участь в боротьбі за будь-який лот у вас не вийде.

Отримавши допуск до участі в боротьбі за тендер, вам залишаться очікувати старту аукціону. Переможцем в боротьбі за певний земельний об’єкт буде учасник, який запропонував найбільшу суму, яка була зафіксована відповідним реєстром.

Як проходить реєстрація учасника аукціону?

Важливий момент в боротьбі за отримання тендеру – це реєстрація в системі. Ознайомитися з переліком документів, правилами участі й іншою корисною інформацією ви можете на офіційному сайті Держгеокадастру.

Сама система реєстрації виглядає наступним чином:

  • Учасник знаходить лот, який його зацікавив;
  • Далі, він реєструється в систему земельних торгів, яка дозволяє взяти участь в торгах;
  • Готуються документи і подається відповідна заявка, щоб стати одним із претендентів на лот;
  • Проводиться сплата гарантійного внеску, який передбачений чинним законодавством.

Важливий момент стосується самого формату заявок. Кожний тендер – це окрема історія і заявка на участь в торгах по кожному окремому лота повинна бути подана відповідно до поставлених стандартів. Лише в такому випадку є можливість участі і реальної боротьби за отримання потрібного вам лоту.

Хто може брати участь?

Згідно з українським законодавством, будь-яка людина або ж компанія може взяти участь в боротьбі за лот. Не важливо, чи є ви юридичною або ж фізичною особою. Головне – це дотримання всіх наявних стандартів, реєстрація на відповідних ресурсах і сплата внеску, який є обов’язковим для участі.

Ще більше цікавої інформації, в тому числі й про біржі з енергоресурсами, ви можете дізнатися тут https://www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas/. Всі дані, які ви найдете на сайті є безкоштовними, а доступ на даний ресурс не обмежується якимось критеріями. 

Якщо ви вирішили взяти участь в торгах і спробувати стати переможцем в боротьбі за вигідний лот, тоді ваше завдання – найти максимум інформації. Людина, яка збирається перемогти в будь-яких торгах повинна знати про них якнайбільше інформації. Лише в такому випадку є шанси обійти своїх конкурентів. Тим паче, враховуючи рівень конкуренції на території України, таким моментам потрібно приділяти максимальну увагу.